Wydarzenia

Dyrektor Szczecin Jazz nagrodzony

05lipca 2018

Muzyka łączy. Sylwester Ostrowski, dyrektor artystyczny festiwalu Szczecin Jazz, nagrodzony tytułem „Ambasador Szczecina”.

Sylwester Ostrowski, z wykształcenia saksofonista, pełni funkcję szefa artystycznego Szczecin Jazz, międzynarodowego festiwalu muzycznego, promującego muzykę jazzową. Ostatnia edycja wydarzenia zaowocowała współpracą z American Jazz Museum z Kansas City, na czele którego stoi Cheptoo Kositany-Buckner. Dziękując Sylwestrowi Ostrowskiemu za współpracę, Kositany-Buckner podkreśliła, że dzięki jego ciężkiej pracy Szczecin stał się stolicą jazzu w Polsce. Również Krzysztof Soska zastępca prezydenta Szczecina, wygłaszając laudację podkreślił jego dużą rolę koncyliacyjną, która doprowadziła do otwarcia Akademii Muzycznej w Szczecinie, licznych występów u boku największych gwiazd światowego jazzu oraz ogromny wkład włożony we współpracę z Kansas City, promującą Szczecin na świecie. Sam wyróżniony oznajmił, że kocha Szczecin, a festiwal Szczecin Jazz pozwala mu na zbudowanie ważnej artystycznej przestrzeni, w której realizuje się i spełnia jako muzyk. Podziękował również Szczecińskiej Agencji Artystycznej za pomoc w organizacji festiwalu oraz Radzie Miasta i Prezydentowi za przychylność tej inicjatywie.

Honorowym tytułem „Ambasador Szczecina” wyróżnia się osoby, które poprzez swoją działalność promują Szczecin zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, budując jego pozytywny wizerunek.

W Urzędzie Miasta Szczecin wręczone zostały także Medale za Zasługi dla Miasta Szczecin, które otrzymali ksiądz prałat Jan Marcin Mazur oraz Teresa Barbara Domińczak. Obok Sylwestra Ostrowskiego, tytuł „Ambasador Szczecina” otrzymał za swoje zasługi również kapitan i żeglarz – Wojciech Maleik.

Bilety

Bilety do nabycia na www.bilety.fm

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 431 95 77
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.