Artists

Mike Warren

05March 2018

Międzynarodowy artysta jazzowy oraz jeden z najbardziej poszukiwanych perkusistów w Kansas. Mike Warren akompaniował istnym jazzowym sławom, takim jak Jay McShann, Dr. Billy Taylor, Milt Jackson, Christian McBride, Joe Sample, Wynton Marsalis, Clark Terry, Bob James, Ronnie Laws, Roy Ayres, Bobbi Humphries, Bobby Watson, Dr. Lonnie Smith, Dan Thomas, Eric Alexander, Cecil Payne czy Kevin Mahogany. Jako nagrywający artysta, Mike nagrywał z wieloma muzykami uprawiającymi wielorakie style muzyczne, a ostatnio pojawił się z większym udziałem na dwóch płytach wydanych przez Najee.

Pochwała od ikon perkusji takich jak Max Roach i Louie Bellson została spektakularnie wygłoszona w Jazz at Lincoln Center pod kierownictwem Wayton’a Marsalis’a, którzy wygłosili w kierunku Warrena końcowy komplement jako dla osoby odpowiedzialnej za utrzymywanie rytmu: “Człowieku, czujesz ten klimat!”

Warren aranżował i pisał dla wielu artystów łącznie z The Jazz Disciples, Voyage, Eclipse oraz wokalistki Lisy Henry. Dwukrotnie znalazł się na okładce magazynu JAM. Mike jest profesorem perkusji jazzowej na Uniwersytecie Missouri w Kansas Konserwatorium Muzycznego na wydziale jazzu oraz jest jednym z najbardziej wszechstronnych i twórczych perkusistów, jednak jest w szczególności znany ze swojego wyczucia “Swingu Miasta Kansas”. Jako nauczyciel, Warren uczy od ponad 20 lat i jest jurorem i klinicystą dla studentów na szczeblu państwowym i międzynarodowym.

 

Tickets

Tickets available at Szczecińska Agencja Artystyczna (Szczecin Artistic Agency) and on www.bilety.fm

Contact

Szczecin Artistic Agency

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin, POLAND
tel. +48 91 431 95 77
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Jazz Orchestra Association

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.