Artyści

Francesco Bruno

11marca 2018

Wysoce eklektyczny oraz utalentowany gitarzysta i kompozytor Francesco Bruno wydał dziewięć solowych albumów takich jak „Interface”, „1989 Time Sharing”, „El lugar” oraz takich, w których Ritchie Havens pojawia się jako współautor i interpretator- „Ouarzazat”, „Matarièh” , „Jamila Huacapù»,”The long voyage of Tiziano Terzani : The other words” i najnowszy „Witam”.Od lat 70-tych do dzisiaj Francesco Bruno przeszedł długą ścieżkę muzyczną, która rozpoczęła się w 1974 roku z zespołem perkusisty Tony`ego Esposito. Razem grali na festiwalu jazzowym w Montreaux w 1976 roku, gdzie wystąpił także z amerykańskim trębaczem Donem Cherry.

W latach 80-tych Francesco komponował wiele bardzo udanych utworów, które wkrótce stały się niezwykle znanymi hitami piosenkarki Teresy De Sio, współpracującej także z Brianem Eno. W 1987 roku Bruno wydał swój pierwszy album „Interface”. Od tego czasu niektórzy z najlepszych włoskich muzyków jazzowych, takich jak: Roberto Gatto, Pino Iodice, Danilo Rea, Enzo Pietropaoli, Joseph Lepore, Javier Girotto, grają w zespole Francesco Bruno. Po wielu udanych koncertach we Włoszech i za granicą oraz kilku występach w krajowych programach telewizyjnych, Francesco Bruno otrzymał cenny dowód uznania zarówno publiczności, jak i krytyków.

Rok 2007 to początek zupełnie nowego multimedialnego projektu „The long journey of Tiziano Terzani. The words other”, opublikowanego w lutym 2010 r. przez Espresso Group- La Repubblica i sprzedanego w nakładzie ponad 30.000 egzemplarzy we Włoszech. Obecnie trwa tournée po najbardziej znanych włoskich teatrach. Od 2012 roku Francesco występuje ze swoim nowym kwartetem jazzowym we Włoszech i za granicą, grając utwory ze swojego nowego albumu „Witam”, a także jako gość specjalny z zespołem Sylwester Ostrowski, obok trębacza Piotra Vojtasika, pianisty Reggiego Moore'a, perkusisty Newmana Taylora Bakera i kontrabasista Essiet Okon Essiet.

Bilety

Bilety do nabycia na www.bilety.fm

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 431 95 77
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.