Wydarzenia

Gala Legalnej Kultury & 60 lat jazzu w Szczecinie

19lutego 2018

3. marca godz. 20.00
Gala Legalnej Kultury & 60 lat jazzu w Szczecinie 
Darius Brubeck Quartet
Danuta Stenka, Anna Dereszowska, Katarzyna Warnke ambasadorki Legalnej Kultury
Filharmonia w Szczecinie
Bilety w cenie: 70 zł, 80 zł, 90 zł

KUP BILET

Połączy ich jazz, Szczecin Jazz. Gwiazdy sceny, ekranu i światowego jazzu. Ambasadorki Legalnej Kultury Danuta Stenka i Anna Dereszowska, Katarzyna Warnke oraz pianista Darius Brubeck. Usłyszymy ich na koncercie 3. marca na festiwalu Szczecin Jazz.

Słynny koncert Davida Brubecka sprzed sześćdziesięciu lat był nie tylko pierwszym występem amerykańskiego jazzmana w krajach tak zwanej demokracji ludowej, ale początkiem czegoś znacznie ważniejszego – kulturalnej misji, która miała pomóc skruszyć Mur Berliński i zerwać żelazną kurtynę. Amerykanie mieli nadzieję, że koncerty popularnej muzyki w krajach nadzorowanych przez ZSRR, przekonają publiczność do wartości i stylu życia zachodniego świata. I rzeczywiście nie mylili się. Amerykańska kultura w ogromnym stopniu przyczyniła się do upadku komunizmu, zdobywając serca i umysły mieszkańców komunistycznego bloku.

Działania Legalnej Kultury również opierają się na wierze w kulturę i jej wpływ na społeczne postawy. Ta jedyna w Polsce antypiracka kampania społeczna przekonuje, że kultura jest wspólnotą twórców i odbiorców, do której funkcjonowania konieczny jest wzajemny szacunek. LK nie straszy użytkowników Internetu konsekwencjami karnymi za korzystanie z pirackich źródeł, ale cierpliwie edukuje i pokazuje, że z kultury można korzystać w sposób uczciwy, zgodny z prawem i wolą twórców. Gala Legalnej Kultury i koncert upamiętniający szczeciński występ Davida Brubecka to wyraz wiary w kulturę, jako narzędzie zmiany świata na lepsze poprzez dotarcie do serc i umysłów.

60 lecie Brubecka - od Szczecina się zaczęło

Jak jazz jest ważny dla tożsamości Szczecina niech świadczy o tym ta historia:

W marcu 1958 r. od Szczecina rozpoczęło się po Polsce tournee znakomitego pianisty Davida Brubecka. I 60 lat później (3. marca 2018 r.) niejako wrócimy do tego wydarzenia. Wrócimy podczas koncertu Dariusa Brubecka, który jako 11-sto letni chłopiec był wtedy, w 1958 r., z ojcem w naszym mieście. Z pewnością usłyszymy wielki przebój „Take five”.

Gala Legalnej Kultury

W czasie tego koncertu usłyszymy aktorki śpiewające jazz. Zaproszenie przyjęły ambasadorki Legalnej Kultury, m.in.: Danuta Stenka, Anna Dereszowska oraz Katarzyna Warnke . Zaśpiewają znane standardy. Usłyszymy je w aranżacjach takich przebojów jak m.in. „Jej portret”, czy też „Sing, sing”.

 

Bilety

Bilety do nabycia na www.bilety.fm

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 431 95 77
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.