Wydarzenia

Jazz to wolność i przestrzeń

13lutego 2017

Agnieszka Wilczyńska - wywiad

Jazz to wolność i przestrzeń

Fryderyk 2016 w kategorii „debiut fonograficzny” musi cieszyć. Czy nagroda wpłynęła w istotny sposób na Pani karierę?
Statuetka Fryderyka, którą otrzymałam za płytę"Tutaj mieszkam", to dla mnie bardzo ważna nagroda. Jeżeli chodzi o liczbę koncertów zagranych po otrzymaniu statuetki, to chyba nie wzrosła jakoś znacząco. Dostałam zaproszenia na kilka festiwali, z których oczywiście z przyjemnością skorzystałam. Wszystko toczy się w swoim tempie - dobry menager to podstawa.

W którym miejscu teraz statuetka cieszy oko?
Fryderyk zwykle rezyduje na pianinie. W słoneczne dni stoi dumnie na parapecie okiennym i zażywa kąpieli słonecznych :-)

Szczecin Jazz to oferta kierowana także do osób, które nie obcują z tym gatunkiem na co dzień. Co mogłaby Pani powiedzieć im o jazzie, zachęcając do udziału w festiwalu?
Szczecin Jazz to niesamowite święto jazzu. Jestem pod ogromnym wrażeniem programu festiwalu i muzyków którzy na nim zagrają. Jazz to emocjonalna muzyka, pełna pasji, interakcji między muzykami.To wolność, przestrzeń. Każdy koncert jest niepowtarzalny. To muzyka chwili... Świętujcie razem z nami!

Czego możemy się spodziewać po wieńczącej kilkunastodniowy maraton muzyczny Gali Polskiego Jazzu?
Cieszę się niezmiernie,że to właśnie mój koncert będzie zamykał ten wspaniały festiwal. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie, zarówno dla muzyka jak i szczecinianki. Zaprosiłam wspaniałych gości - Andrzeja Jagodzińskiego i jego Trio oraz Henryka Miśkiewicza. Już te nazwiska powinny dać Państwu gwarancję świetnego wieczoru. W programie koncertu znajdą się standardy muzyki amerykańskiej, jak i utwory z mojej płyty "Tutaj mieszkam". Jazz - jak już wspomniałam - to muzyka chwili, nie wykluczam więc elementu zaskoczenia i niespodzianki. Do zobaczenia 12 marca w Filharmonii w Szczecinie!

Agnieszka Wilczyńska – Szczecinianka, wokalistka jazzowa i pedagog. Według ankiety Jazz Top od kilku lat uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce. Ma na swoim koncie dwie złote płyty, występowała na prestiżowych scenach w Polsce i na świecie, uczy śpiewu w Warszawie, prowadzi warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych. Współpracuje z aktorami jako konsultant, sama też zadebiutowała jako aktorka w spektaklu muzycznym. Przy wsparciu miasta Szczecin zrealizowała pierwszą solową płytę pt. "Tutaj mieszkam", za którą otrzymała nagrodę Fryderyka w kategorii debiut fonograficzny.

Bilety

Bilety do nabycia na www.bilety.fm

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 431 95 77
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2017 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.