Wydarzenia

Miłość siostrzana trwa. Sistars Jazz Cities

30kwietnia 2018

Na bazie sukcesu festiwalu, oraz świetnej współpracy pomiędzy American Jazz Museum z Kansas City a Szczecin Jazz, której patronuje idea "Sistars Jazz Cities", robimy kolejny krok. Przed nami, 11. maja, w naszym mieście,  koncert The Kansas City Jazz Orchestra & Deborah Brown.

The Kansas City Jazz Orchestra jest  jedną z najlepszych orkiestr jazzowych w USA. Jak piszą o sobie: Świętujemy przeszłość i wychodzimy naprzeciw przyszłości. I to ich usłyszymy w piątek, 11. maja o godz. 15.00, w szczecińskiej filharmonii  Koncert  najlepszych muzyków z z Kansas City będzie szczególny również z innego względu. Wpisze się w oficjalną współpracę pomiędzy American Jazz Museum z Kansas City a naszym Szczecin Jazzem, której patronuje idea "Sistars Jazz Cities". Jest zaciśnięciem przyjaźni pomiędzy tymi dwoma instytucjami. Ale to nie koniec siostrzanej współpracy. 31. maja muzycy Szczecin Jazz dadzą koncert w Kansas City. Co więcej. W 2020 r. będziemy obchodzić rocznicę 100–lecia urodzin Charlie Parkera. Operatorem światowym obchodów będzie American Jazz Museum a Szczecin Jazz będzie partnerem! W obu koncertach, zarówno w Szczecinie jak i w Kansas City, z orkiestrą wystąpi jedna z najbardziej cenionych współczesnych wokalistek jazzowych, dobrze znana naszej publiczności, Deborah Brown.

Na koncert obowiązują zaproszenia. UWAGA! Zaproszenia można wygrać w konkursie na naszym profilu www.facebook.com/szczecinjazz

 

The Kansas City Jazz Orchestra

W kwietniu 2003 r. the Kansas City Jazz Orchestra została założona przez Gene Hall, emerytowanego adwokata, Jima Maira, profesora studiów jazzowych w Kansas City, Kansas Community College i jego żony Mary Mair. Do orkiestry zostało wybranych siedemnastu najlepszych profesjonalnych muzyków jazzowych z Kansas City, a prowadził ją Jim. Orkiestra wzorowana była na Columbus, Ohio Jazz Orchestra, która w tym czasie występowała już od ponad 30. lat. Pierwszy koncert the Kansas City Jazz Orchestra odbył się 21 listopada 2003 roku w Unity Temple on the Plaza, który był ich miejscem koncertowania przez 9 lat. W 2010 małżeństwo Mairs zakończyło swoją karierę, a Rada Dyrektorów została powiększona do obecnej liczby dziewięciu pod przewodnictwem Prezesa, Gene Hall. Organizacją zarządza obecnie doskonały profesjonalny personel.  Obecnie dyrektorem i dyrygentem orkiestry jest Clint Ashlock, który posiada 2 stopnie mistrzowskie w kompozycji jazzowej i muzycznej. W 2012 roku The Kansas City Jazz Orchestra przeniosła się do wspaniałej Helzberg Hall w Kauffman Performing Arts Center. Wspiera edukację muzyczną i przyznaje stypendia dla studentów. Zajęcia mistrzowskie odbywają się dla studentów i prowadzone są przez wybitnych artystów.

 Clint Ashlock - Trębacz / kompozytor / lider zespołu / pedagog

 Clint Ashlock dorastał w Kansas City. Jest muzykiem różnych gatunków. Występował z takimi sławami jak Aretha Franklin, Temptations, Nicholas Payton i Natalie Cole. Grał także na lokalnej scenie w Kansas City, przede wszystkim ze swoim big bandem New Jazz Order, małą grupą Forward oraz jako członek innych zespołów, takich jak: The Project H i Jessica Paige. Ashlock wyprodukował szereg nagrań, w tym "New Jazz Order" z udziałem Bobby'ego Watsona, a także nagranie z pianistą Denver Benem Markleyem zatytułowane "The Return". Ashlock odzwierciedla linię swoich idoli takich jak Lee Morgan, Freddie Hubbard i Woody Shaw, a jego twórczość jest pod silnym wpływem Duke'a Ellingtona, Thada Jonesa, Kerry Strayer i Dana Gaileya...
Ukończył studia licencjackie w zakresie gry na trąbce na Uniwersytecie Stanowym w Fort Hays, uzyskał dwa tytuły magisterskie w zakresie muzyki jazzowej i kompozycji muzycznej na Uniwersytecie Missouri w Kansas City.

 

 

Bilety

Bilety do nabycia na www.bilety.fm

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 431 95 77
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.