O festiwalu

AMERYKA – tradycja i nowoczesność. Pod tym hasłem odbędzie się trzecia edycja festiwalu Szczecin Jazz 2018.

Szczecin Jazz to międzynarodowy festiwal muzyczny, połączony z szeregiem wydarzeń towarzyszących, promujących muzykę jazzową.  Program 2018 opiera się na tradycji  oraz najnowszych trendach muzyki jazzowej. Odbędzie się on w dniach 26 lutego – 9 kwietnia 2018 roku, a organizatorzy zapowiadają, iż będzie to coś więcej niż „tylko” festiwal gwiazd. A ich nie zabraknie! Wystąpią m.in.: król swingu z Kansas City, saksofonista Bobby Watson, saksofonista Vincent Herring, czy gwiazda pop-jazzu, kanadyjski wokalista Gino Vannelli.

Usłyszymy także najnowsze trendy w muzyce jazzowej podczas koncertów Wallec'a Roney'a następcy Milesa Davisa oraz koncertu "Szczecin Jazz -Detroit Techno". Ponadto na naszej scenie nie zabraknie akcentów Polskiej Muzyki Jazzowej, w tym koncertów artystów młodego pokolenia.

Festiwal to także płaszczyzna współpracy pomiędzy Szczecin Jazz a American Jazz Museum z Kansas City.

Podczas koncertu pn "From Kansas City with love" usłyszymy oprócz gwiazdy tradycyjnego jazzu z Kansas City Bobby Watsona, wchodzące gwiazdy młodego pokolenia, rekomendowane przez American Jazz Museum. Oprócz tego obie instytucje rozpoczną współpracę w 2018 roku na polu edukacji, w ramach prowadzonych projektów Kansas City Jazz Academy i "Jazz dla dzieciaków".

Szczecin Jazz to również akcje społeczne "Jazz comes to you", które są dowodem na to, że muzyka jazzowa jest dla każdego i można się bawić przy niej w każdym miejscu.

I w tramwaju, i w domu, i w kościele  i w  przedszkolu .... Bądźcie z nami!

Bilety

Bilety do nabycia na www.bilety.fm

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 431 95 77
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.