Program

03

Listopada 2016

Deborah Brown i Sylwester Ostrowski

Wyjątkowe wydarzenie w wyjątkowym miejscu ! Zapraszamy na przedpremierowy, ekskluzywny koncert promujący najnowszy album legendarnej wokalistki jazzowej Deborah Brown i saksofonisty Sylwestra Ostrowskiego, który odbędzie się 3 listopada w Starej Rzeźni.

3 listopada o godz. 20.00 w Starej Rzeźni w Szczecinie wystąpią dla Państwa Deborah Brown i Sylwester Ostrowski oraz pianista Rob Bargad z Nat Adderley Quintet, kontrabasista Joris Teepe, dyrektor prestiżowego Uniwersytetu Jazzu w Grooningen (Holandia) i charyzmatyczny perkusista Eric Allen z kwintetu Wallace Roney'a.  Podczas wieczoru odbędzie się degustacja wina Turnau oraz zaserwowany zostanie specjalny poczęstunek przygotowany przez organizatorów. 

 

Bilety do nabycia na www.bilety.fm Liczba miejsc ograniczona. 

 

03

Grudnia 2016

Szczecin Jazz - koncert niespodzianka.

Bębniarz Herbie Hancocka, saksofonista Wyntona Marsalisa i basista Deborah Brown na jedynym występie w Polsce. Koncert międzynarodowej formacji jazzowej “Braden-Teepe-Jackson”. Trio Braden-Teepe-Jackson wyraża piękno i energię muzyki jazzowej, która uwalnia się w wyniku żywiołowej interakcji z publicznością. Muzycy grają ze sobą od blisko 25 lat, występując w różnorodnych projektach. Bogate doświadczenie muzyków, którzy współpracowali z wielkimi jazzowymi osobowościami (m.in. Braden był członkiem zespołu Wynton Marsalis Quintet pracował z Betty Carter, Freddie Hubbard oraz Tony Williams. Teepe grał przez blisko 10 lat w grupie Rashied Ali i 6 lat z Benny Golson,  Jackson grał przez 10 lat z Herbie Hancock i 4 lata z zespołem Mingus), pozwoliło muzykom połączyć jazzową tradycję, charakterystyczną dla standardów jazzowych i nowoczesność, która przejawia się w ich oryginalnym repertuarze. Grudniowy koncert “Braden-Teepe-Jackson” w Szczecinie będzie promował nową płytę zespołu pn. "Conversation”.

01

marca 2017

Keyon Harrold

Muzyczna rewelacja - Keyon Harrold, trębacz i producent muzyczny Jay-Z, Beyoncé, Mary J Blige, Rihanna, Maxwell i wielu innych gwiazd zainauguruje Szczecin Jazz 2017.Koncert już za pięć miesięcy - 1 marca 2017 w Filharmonii w Szczecinie. Bilety do nabycia na portalu bilety.fm.

12

marca 2017

Gala Polskiego Jazzu - koncert finałowy festiwalu Szczecin Jazz 2017

Szczecinianka z Fryderykiem na finał Szczecin Jazz 2017

Gala Polskiego Jazzu, tak będzie nazywać się koncert finałowy festiwalu Szczecin Jazz 2017. Gwiazdą koncertu będzie Agnieszka Wilczyńska, laureatka Fryderyka 2016. Agnieszka Wilczyńska jest szczecinianką. Według ankiety Jazz Top od kilku lat uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce. Laureatka nagrody Fryderyk 2016 za płytę „Tutaj mieszkam” na której znajdują się  piosenki z premierowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego. I właśnie m.in. utwory z nagrodzonej płyty usłyszymy podczas koncertu, wykonane ze szczególnym udziałem takich muzyków jak: Andrzej Jagodziński i Henryk Miśkiewicz. Agnieszka Wilczyńska ma na swoim koncie dwie Złote Płyty- "Pogadaj ze mną"(muz. Włodzimierz Nahorny sł. Wojciech Młynarski), „Krzysztof Komeda” z serii „Wielcy Kompozytorzy Filmowi”.

Koncert odbędzie się 12 marca 2017 godz. 19.00 Filharmonia Szczecińska Bilety do nabycia od 24.10 na bilety.fm

Bilety

Bilety do nabycia na www.bilety.fm

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 484 00 17
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2016 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.