Wydarzenia

Rusza sprzedaż biletów na Szczecin Jazz!

02Październik 2017

Od dzisiaj, 2 października br., można nabyć bilety na dwa koncerty festiwalu Szczecin Jazz: króla swingu z Kansas City, saksofonisty Bobby Watsona i gwiazdy pop-jazzu, kanadyjskiego wokalisty Gino Vannelliego. Trzecia edycja festiwalu Szczecin Jazz zapowiada się ekscytująco.

Koncert Bobby Watsona pn "From Kansas City with Love" zaplanowany jest jako jeden z pierwszych koncertów festiwalu. Z kolei występ Gino Vannelliego stanowić będzie klamrę zamykająca całą imprezę podczas Gali wręczenia Nagród Artystycznych i Mecenasa Kultury Miasta Szczecina.

Bobby Watson "From Kansas City with love"  5 marca 2018 g. 20.00, poniedziałek. Trafostacja Sztuki w Szczecinie. Co-produkcja American Jazz Museum, Kansas City, MO, USA.

Gino Vannelli 9 kwietnia 2018 g. 19.00, poniedziałek. Filharmonia w Szczecinie Gala wręczenia Nagrody Artystycznej i tytułu Mecenas Kultury Miasta Szczecin. Prowadzenie Marek Niedźwiecki.

Sprzedaż biletów od 2 października br. na bilety.fm

Bobby Watson - gra na saksofonie altowym. Pochodzi i obecnie mieszka w Kansas.

Do jednej klasy chodził razem z Pat'em Matheny'm i Jaco Pastorius'em. Był dyrektorem artystycznym legendarnego zespołu Jazz Messengers Art'a Blakey'a. Nagrywał z takimi ikonami jazzu jak Art Blakey, Wynton i Branford Marsalisowie, Max Roach, Dianne Reeves czy Betty Carter. Mr Bobby Watson, choć w Polsce występował już kilkakrotnie, w naszym mieście zaprezentuje się po raz pierwszy.

Gino Vannelli - Kanadyjczyk włoskiego pochodzenia. Pomimo, iż sławę zdobył jako wokalista pop-jazzowy, soulowy i rockowy to początkowo chciał być perkusistą jazzowym. Na przełomie lat 60tych i 70tych młody Gino jeszcze jako licealista zasłuchiwał się w mistrzach jazzowych bębnów Gene Krupie i Buddy Richu. Jednak w 1973 Vannelli zadebiutował swoją pierwszą płytą "Crazy life" już jako wokalista. Rok później sam Steve Wonder zaprosił go do wspólnych występów w ówcześnie bardzo popularnym tv show w USA "Soul station". I tak jego światowa kariera nabrała rumieńców.

Napisał i nagrał wiele hitów w latach 70tych ale szczególną popularność i uznanie zdobyły 2 piosenki "I just wanna stop" i "Living Inside Myself" za które otrzymał nominację do nagrody Grammy. Zdobył dwie nagrody Juno a klasyczną wersją piosenki "Parole per Mio Padre" z 2003 "skradł serce" Papieżowi Janowi Pawłowi II, który zaprosił Vannelliego na specjalny recital do Watykanu.

Szczecin Jazz 2018 odbędzie się w dniach od 26 lutego do 12 marca 2018.

Bilety

Bilety do nabycia na www.bilety.fm

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 431 95 77
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.