Artyści

Sylvia Cuenca

Sylvia jest aktywną perkusistką na nowojorskiej scenie jazzowej, która za każdym razem daje znakomite występy na scenie. Od 4 lat ma zaszczyt dzielenia się sceną z legendarnym saksofonistą Joe Hendersonem i legendą trąbki Clarkem Terry. Kwartet Joe Henderson koncertował często w krajach europejskich: Norwegii, Danii, Szwecji, Austrii, Belgii, Anglii, Szwajcarii, Francji, Włoszech i Niemczech oraz w wielu miejscach w USA. Występowała w trio z Joe Hendersonem i Charliem Hadenem w 1989 roku oraz z Georgem Mrazem w 1994 roku. Występowała również z Kwintetem Clark Terry i Big Band w Village Vanguard, Birdland, Blue Note, Queen Elizabeth 2, Royal Viking, na jazzowych rejsach S.S. Norway i klubach, na koncertach oraz festiwalach wEuropie, na Karaibach i w Ameryce Południowej. Podczas pracy z kwintetem Clarka Terry'ego miała okazję wystąpić z takimi artystami jak Alem Grey, Red Holloway, Jimmy Heath, Frankiem Wess, Marianem McPartlandem, Dianne Reeves, Joe Williamsem i Lou Donaldsonem.

Cuenca występowała także z takimi luminarzami jazzowymi jak Billy Taylor, Loud Minority Big Band Franka Fostera, Houston Person, Etta Jones, Helen Merrill, John Hicks, Valery Ponomarow, Lew Soloff, James Spaulding, Kenny Barron, Ray Drummond, Michael Brecker, Randy Brecker, George Cables, Hilton Ruiz, Jon Faddis, Eddie Henderson, Gary Bartz, Kenny Drew Jr., Emily Remler, Richie Cole, Dave Stryker, Jessie Davis, Ralph Bowen, Vincent Herring, Paul Bollenback, Geoffrey Keezer, Mark Whitfield, Ralph Moore, Catherine Russell, Dianne Reeves, Dianne Schuur, europejska orkiestra Vienna Art oraz wiele innych. W 2015 roku wystąpiła w Dizzy's Jazz w Lincoln Center z zespołem perkusyjnym Alberta "Tootie" Heath zwanym “The Whole Drum Truth” w skład którego weszli także perkusiści Louis Hayes i Joe Saylor.

Była również gościnnym klinicystą Sisters in Jazz Program na Konwencji IAJE w Nowym Jorku i Mary Lou Williams Jazz Festival w Kennedy Center w Waszyngtonie. Cuenca jest długoletnim wykładowcą w programie Jazz for Teens and Pre-Teen Program w NJPAC oraz Stanford Jazz Workshop w Kalifornii. Była artystką rezydentką na różnych uniwersytetach w USA i Europie z kwintetem Clarka Terry'ego, kwartetem Eddie Henderson i występowała z własnymi grupami. W 2014 roku otrzymała licencjat w zakresie muzyki jazzowej w Empire State University w Nowym Jorku. W 1988 i 1991 roku Cuenca otrzymała granty jazzowe w National Endowment for the Arts, a w 1992 roku została półfinalistką w międzynarodowym konkursie perkusyjnym Thelonious Monk. Studiowała u perkusistów jazzowych Adama Nussbauma, Victora Lewisa, Keitha Copelanda i brazylijskiego perkusisty Portinho. Sylvia uznaje wyłącznie talerze Zildjian, pałki oraz miotełki Vic Firth, i perkusję LP. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.

Bilety

Bilety do nabycia na www.bilety.fm

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 431 95 77
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.