Wydarzenia

Szczecin Jazz i American Jazz Museum, razem.

28Wrzesień 2017

Szczecin Jazz i American Jazz Museum, razem.

Po wizycie w Szczecinie Ms Cheptoo Kosinaty-Bruckner dyrektor wykonawczej American Jazz Museum, doszło do rewizyty. Przedstawiciele Szczecin Jazz z Sylwestrem Ostrowskim dyrektorem artystycznym na czele, pojawili się w Kansas City. Spotkania zaowocowały podjęciem współpracy.

Podczas festiwalu Szczecin Jazz 2018, wystąpi gwiazda jazzu z Kansas City Bobby Watson oraz wchodzące gwiazdy młodego pokolenia, rekomendowane przez American Jazz Museum. Będziemy mogli ich usłyszeć podczas koncertu pn "From Kansas City with love". Co więcej, American Jazz Museum i Szczecin Jazz rozpoczną współpracę w 2018 roku na polu edukacji, w ramach prowadzonych projektów Kansas City Jazz Academy i "Jazz dla dzieciaków".

Ponad to Szczecin Jazz, zaprezentuje się w Kansas City w kwietniu 2018 roku, w ramach dorocznej gali nagród jazzowych organizowanych przez American Jazz Museum. 

- Jazz jest bardzo ważną częścią naszego życia, jest uniwersalnym językiem. Pragnę zachęcić wszystkich, do wsparcia projektu Szczecin Jazz, wsparcia jego rozwoju i poszerzania współpracy w świecie, a szczególnie z Kansas City – mówiła  Ms Cheptoo Kosinaty-Bruckner - Pragnę powiedzieć, że Szczecin i Kansas są siostrzanymi miastami jazzu. Pragnę pogłębić naszą współpracę, aby promować jazz na świecie.

American Jazz Museum to jedyne tego typu muzeum na świecie. Zarządza salami koncertowymi i klubami w Kansas, produkuje i partneruje festiwalom oraz wydarzeniom muzycznym na terenie USA i poza jego granicami. Jest to zarazem druga największa na świecie instytucja, promująca jazz po Jazz At Lincoln Center w NYC.

Od 26 lutego do 12 marca 2018, w tym terminie odbędzie się festiwal Szczecin Jazz 2018. Kolejną datą, którą należy zapamiętać, to dzień 9 kwietnia 2018 r. Wtedy to planowana jest uroczystość wręczenia Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin i koncert w ramach festiwalu SJ 2018.

Bilety

Bilety do nabycia na www.bilety.fm

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 431 95 77
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.