Wydarzenia

Wiemy, kiedy odbędzie się Szczecin Jazz 2018

05Wrzesień 2017

Znamy już datę kolejnej, trzeciej edycji festiwalu Szczecin Jazz. I wiemy, z kim Szczecin Jazz działa w ścisłej kooperacji. Od 26 lutego do 12 marca 2018, w tym terminie odbędzie się festiwal Szczecin Jazz 2018.

Kolejną datą, którą należy zapamiętać, to dzień 9 kwietnia 2018 r. Wtedy to planowana jest uroczystość wręczenia Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin i koncert w ramach festiwalu SJ 2018.

American Jazz Museum Kansas City oraz Jazz at The Lincoln Center New York Center, to z tymi najbardziej prestiżowymi festiwalami i instytucjami na świecie działa Szczecin Jazz. Do Szczecina przybyła Ms Cheptoo Kosinaty-Bruckner, dyrektor wykonawcza American Jazz Museum, aby omówić szczegóły współpracy międzynarodowej na linii Szczecin Jazz - Kansas City Jazz Festival.

- Jazz jest bardzo ważną częścią naszego życia, jest uniwersalnym językiem świata. Pragnę zachęcić wszystkich, do wsparcia projektu Szczecin Jazz, wsparcia jego rozwoju i poszerzania współpracy w świecie, a szczególnie z Kansas City – mówiła  Ms Cheptoo Kosinaty-Bruckner - Pragnę powiedzieć, że Szczecin i Kansas są siostrzanymi miastami jazzu. Pragnę pogłębić naszą współpracę, aby promować jazz na świecie.

American Jazz Museum to jedyne tego typu muzeum na świecie. Zarządza salami koncertowymi i klubami w Kansas, produkuje i partneruje festiwalom oraz wydarzeniom muzycznym na terenie USA i poza jego granicami. Jest to zarazem druga największa na świecie instytucja, promująca jazz po Jazz At Lincoln Center w NYC.

Bilety

Bilety do nabycia na www.bilety.fm

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 431 95 77
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.