Wydarzenia

Wszystko co najlepsze, dopiero przed nami

22marca 2017

„Wszystko co najlepsze, dopiero przed nami”

Szczecin Jazz się zakończył, ale przed nami jeszcze koncert specjalny. Występ Wyntona Marsalisa. Czas na krótkie podsumowanie festiwalu.

Co do koncertów które już się odbyły, to osobiście jestem z nich zadowolony – mówi Sylwester Ostrowski, sprawujący opiekę artystyczną nad festiwalem - bo po pierwsze: były dobre, po drugie fajne, po trzecie przebojowe. Festiwal zainaugurowała wschodząca gwiazda amerykańskiego jazzu Keyon Harrold, trębacz i producent muzyczny a zakończyła Gala Polskiego Jazzu szczecinianki Agnieszki Wilczyńskiej wraz z Henrykiem Miśkiewiczem i Andrzejem Jagodzińskim. Ponad to swoje najnowsze płyty przedstawili pianiści Jan Lundgren (Szwecja) – Potsdamer Platz i Matthew Shipp (USA) – Piano Song a młodą, polską scenę zaprezentował wrocławski duet Magda Zawartko/Krzysztof Piasecki, wspierany przez trębacza Piotra Damasiewicza i saksofonistę Tomasza Wendta. Niezapomnianym wydarzeniem był koncert Billa Saltera z Dorotą Miśkiewicz. Jako specjalny hit, organizatorzy zaplanowali koncert Wyntona Marsalisa wraz z Jazz at Lincoln Center Orchestra i  NFM Filharmonią Wrocławską. Koncert poprzedzą mistrzowskie warsztaty muzyczne z Wyntonem Marsalisem a wydarzeniu partnerować będzie Narodowe Forum Muzyki z Wrocławia. Koncert specjalny: Wynton Marsalis, JLCO, NFM Filharmonia Wrocławska odbędzie się 15.06.2017 w szczecińskiej filharmonii. Polecam nasze koncerty, kolejny: Wyntona Marsalisa. Śledźcie nasze poczynania, ponieważ dopiero co się rozgrywamy – mówi Ostrowski - Wszystko co najlepsze, dopiero przed nami.

Producentem festiwalu Szczecin Jazz jest Szczecińska Agencja Artystyczna. Opiekę artystyczną sprawuje szczeciński saksofonista Sylwester Ostrowski. Festiwal odbył się w dniach 28.02 – 12.03.2017. Szczegółowy program: www.szczecinjazz.eu

Szczecin Jazz 2017 w liczbach

Najmniejszy koncert - 4 muzyków zagrało dla 8 osób

Największy 100 muzyków zagra dla 1000 osób

Najmniejsza sala - 12 m2

Największa - 2500m2

Łącznie  na SJ zagra 150 muzyków z 10 krajów

13 koncertów, 900 min muzyki

Najmłodszy 14 lat

Najstarszy 81 lat

Wykonają ponad 100 utworów

Żeby to zrobić, pokonają łącznie ponad 15.000 km

Bilety

Bilety do nabycia na www.bilety.fm

Kontakt

Szczecińska Agencja Artystyczna

al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
tel. 91 431 95 77
www.saa.pl
e-mail: i.igielska@saa.pl
facebook: Szczecińska Agencja Artystyczna

Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa

e-mail: sojazz.ostrowski@gmail.com
e-mail: giniewska.a@gmail.com
facebook: SO Jazz
Copyright © 2017 Szczecińska Agencja Artystyczna. All rights reserved. Wszelkie prawa autorskie podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, wykorzystywanie w części lub całości jest zabronione.