VINCENT HERRING QUARTET FT. BOBBY WATSON ORAZ BILLY HARPER & THE COOKERS

24_03

DATA

24 Mar 2020

GODZINA

19:00

MIEJSCE

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

O artyście

Wielkie wydarzenie na „wielkie lecia”.
Najlepsi saksofoniści altowi Vincent Herring i Bobby Watson oddają hołd Charlie Parkerowi z okazji 100-lecia urodzin geniusza jazzu. W drugiej części wraz z Billy Harperem i The Cookers świętować będziemy 20-lecie szczecińskich „Zmagań Jazzowych”. Całość podczas specjalnego koncertu przygotowanego przez Szczecińską Agencję Artystyczną z okazji 5 edycji Szczecin Jazz.

Żywe legendy, ikony jazzu, znakomici saksofoniści, „Jazz Messengers”. Tak śmiało możemy nazwać Vincenta Herringa, Bobby Watsona i Bill’ego Harpera. Pierwszy z nich wychowanek Nat Adderley’a i Art Blakey’ego postanowił uczcić swojego „saksofonowego” idola, Charlie Parkera i wraz ze swoim kwartetem oraz specjalnymi gośćmi Bobby Watsonem i Gary Bartzem nagrał album pn. „Bird at 100″.

I to właśnie na Szczecin Jazz z Watsonem, nazywanym często współczesnym Parkerem (ze względu na brzmienie oraz fakt, iż również pochodzi z Kansas City), Vincent Herring zaprezentuje premierowo w Polsce swój najnowszy krążek.

Z kolei Billy Harper (również wychowanek Art Blakey’ego) związany w ostatnich latach z super grupą The Cookers, już od 20 lat inspiruje „szczeciński” jazz. Pierwszy koncert Billego Harpera w Szczecinie w 2000 r. miał miejsce w „starej” Filharmonii i wywarł tak duże wrażenie, iż w kolejnych latach Harper przyjeżdżał już do naszego miasta rok w rok aby uczyć i przewodniczyć pracom jury konkursu „Zmagań Jazzowych”. Przypomnijmy, w 2004 r. został nawet wyróżnimy tytułem „Honorowego Ambasadora Szczecina”. Saksofoniście towarzyszyć będą takie legendy jazz jak Billy Hart, George Cables, Eddie Henderson, Cecil McBee czy David Weiss.

więcej

Pozostałe koncerty